Debati për Akademinë e Shkencave, për herë të parë akademikët “ia plasin në sy” njëri-tjetrit

Publikuar tek: kulture-art, më 07:58 12-09-2017 Debati për Akademinë e Shkencave, për herë të parë akademikët “ia plasin në sy” njëri-tjetrit

Për herë të parë 3 akademikë debatojnë LIVE.

Debatet publike brenda Akademisë së Shkencave ia kanë lënë vendin debatit në studion e emisonit “Debati në Channel One” të gazetarit Roland Qafoku.

Për herë të, tre anëtarë të Akademisë së Shkencave kanë debatuar ballw pwr ballw për të gjitha çështjet që deri më sot ishin bërë vetëm pjesë e veçuar në media.

Akademiku Artan Fuga gjithnjë kritikues dhe mosaprovues të mënyrës së si kjo akademi funksion ka debatuar ashpër gjatë emisonit me dy akademikët e tjerë në studio Apollon Baçe dhe Salvator Bushati në një lidhje me skype nga Parisi.

Ndërsa Fuga nuk pranoi të ishte pjesë e komisionit të ngritur për të kryer reformën në këtë Akademi dhe e arsyetoi se më parë duhet të largohet kryesia dhe kryetari i Akademisë sepse janë ata e kanë censurear për 9 vjet që ai të jetë pjesë e reformës, Baçe dhe Bushati e kundështuan duke akuzuar se ai gënjente dhe se synon të bëjë shoë pa patur asnjë një vizion. Ndwrsa pas pak ju sjellim edhe videon e debatit tw ashpwr mes tyre…

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01711893081665
array(1) { ["section"]=> string(96) "debati-per-akademine-e-shkencave-per-here-te-pare-akademiket-ia-plasin-ne-sy-njeri-tjetrit-92032" }