Debati për LISTAT, reagon Meta: Hapini 100 për qind! Mjaft e degraduat Kuvendin o shakaxhinjtë e ‘integrimit’

Publikuar tek: politike, më 12:05 19-09-2020 Debati për LISTAT, reagon Meta: Hapini 100 për qind! Mjaft e degraduat Kuvendin o shakaxhinjtë e ‘integrimit’ FotoArkive: Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta i bën thirrje mazhorancës dhe aktorëve të tjerë politikë në vend që të hapin 100% listat e kandidatëve për deputetë.

“Hapini listat për qytetarët që të zgjedhin pas 12 vjetësh më në fund deputetët”, shkruan ndër të tjera Meta.

“Hapini 100 për qind!

Mjaft e degraduat Kuvendin kështu, se edhe një asamble kooperative ka qenë dikur shumë më e përgjegjshme.

Shqipëria ka patur parlamentarizëm të shkëlqyer 100 vite më parë o shakaxhinjtë e "integrimit", vijon ai.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010983943939209
array(1) { ["section"]=> string(111) "debati-per-listat-reagon-meta-hapini-100-per-qind-mjaft-e-degraduat-kuvendin-o-shakaxhinjte-e-integrimit-220921" }