Debati për një projektligj degradon në dhunë, plagosen 5 deputetë

Publikuar tek: bota, më 10:13 03-05-2016

Një përleshje ka shpërthyer në parlamentin turk gjtaë një debati i cili synon të kufizojë të drejtën për të protestuar dhe i jep mundësinë kryeministrit dhe qeverisë të mbyllë faqe interneti për arsye sigurie, pa një urdhër gjykate.

Debati i degraduar në dhunë, çoi në plagosjen e 5 deputetëve, ku dy prej të cilëve kanë marrë plagë të rënda dhe janë transportuar në spital pasi u goditën me karrige.

Sipas mediave turke dhuna shpërtheu kur deputetë të partisë në pushtet AK, tentuan të sulmonin një deputete femër të një partie pro-kurde. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Barack Obama publikon videon humoristike të lamtumirës
12 vende të habitshme, ngjyra të krijuara nga Natyra »
Article Logic
Execution time: 0.011550188064575
array(1) { ["section"]=> string(70) "debati-per-nje-projektligj-degradon-ne-dhune-plagosen-5-deputete-39336" }