'Debati për Reformën Zgjedhore', Vasili: Ambasadorja Kim foli qartë! Koha e lojrave të Ramës ka mbaruar

Publikuar tek: politike, më 21:28 10-07-2020 'Debati për Reformën Zgjedhore', Vasili: Ambasadorja Kim foli qartë! Koha e lojrave të Ramës ka mbaruar Vasili - Rama

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore u arrit më 5 qershor 2020, mirëpo debati dhe lëvizjet e 'gurëve' nga palët politike vazhdojnë.

Pas deklaratave të sotme të Ramës dhe Bashës, ka reaguar edhe nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili. Përmes një shënimi në facebook, Vasili kujton një intervistë të ambasadores Yuri Kim dje në një televizion shqiptar, ku foli edhe për reformën zgjedhore.

Vasili thekson se Kim foli qartë dhe në mënyrë të drejtpërdrejtë lidhur me këtë temë.

"Koha e lojrave anti-popull dhe anti-atdhe te Edi Rames ka mbaruar", shkruan ndër të tjera Vasili.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094368457794189
array(1) { ["section"]=> string(105) "debati-per-reformen-zgjedhore-vasili-ambasadorja-kim-foli-qarte-koha-e-lojrave-te-rames-ka-mbaruar-213479" }