Debati për studentët, Balla largohet nga Komisioni i Ligjeve

Publikuar tek: politike, më 12:40 02-03-2015 Debati për studentët, Balla largohet nga Komisioni i Ligjeve

Një debat i ashpër mes përfaqësuesve të qeverisë dhe Partisë Demokratike është duke u zhvilluar në komisionin e Ligjeve për grevën e studentëve.

Akuza e kundërakuza janë shkëmbyer mes deputetit të PD Eduard Halimi dhe atij socialist Taulant Balla.

“Më thoni një vend ku policia sillet si bandë gangsterash dhe ndërhyn me dhunë për të prishur  grevën e studentëve. Kush ka guxuar të lidhë studentët në 25, vite?! Kjo nuk është policia por segmente të inspiruara nga Rama” , tha Halimi në Komisionin e Ligjeve.

“Ne duam t’i japim Këshillin e Integrimit, këta bëjnë llafe”, tha ndërkohë Balla dhe pas kësaj është larguar nga Komisioni.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010029077529907
array(1) { ["section"]=> string(64) "debati-per-studentet-balla-largohet-nga-komisioni-i-ligjeve-4758" }