Debati për teatrin, Klevis Balliu ka një kërkesë: Të merremi me rastet e vërteta të emergjencës

Publikuar tek: politike, më 13:30 05-07-2018 Debati për teatrin, Klevis Balliu ka një kërkesë: Të merremi me rastet e vërteta të emergjencës Klevis Balliu

Ndërkohë që në seancën plenare të ditës së sotme po diskutohet për ligjin e shembjes së Tetarit Kombëtar, deputeti i PD Klevis Balliu i ka komunikuar kreut të Kuvendit një shqetësim të banorëve të Thumanës.

“Banorët e Thumanës kanë frikë të hyjnë në banesë pasi pallati ku ata jetojnë ka pësuar dëmtime nga tërmeti i djeshëm.

Më mirë të merremi me rastet e vërteta të emergjencës siç janë shtëpitë dhe banesat e dëmtuara të qytetarëve” tha deputeti demokrat.

Ndërkohë kryeparlamentari Ruçi i ka ndërprerë fjalën pasi sipas tij kjo çështje nuk është ne rendin e ditës.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « BASHA plas ‘bombën’, deputetët e PS të përgjuar nga shërbimet e HUAJA në Selanik: Duke bërë pazar me Bacën
Berisha i përmend Xhafajt në parlament vdekjen e shoferit: Gajasi botën për vrasjen mafioze »
Article Logic
Execution time: 0.012280941009521
array(1) { ["section"]=> string(100) "debati-per-teatrin-klevis-balliu-ka-nje-kerkese-te-merremi-me-rastet-e-verteta-te-emergjences-126852" }