Debati për Vojsava Kastriotin, ndërhyn studiuesi Artan Shkreli: Ku gabon Mustafa Nano

Publikuar tek: kulture-art, më 21:08 02-08-2017 Debati për Vojsava Kastriotin, ndërhyn studiuesi Artan Shkreli: Ku gabon Mustafa Nano

Debati i ditëve të fundit që ka shpërthyer në mediat shqiptare mes publicistit Mustafa Nano dhe disa analistëve të tjerë lidhur me nënën e heroit kombëtar Gjergj Kastrioti “Skëndërbeu”, ka përfshirë edhe studiuesin e njohur Artan Shkreli.

Në një reagim në rrjetet sociale, Shkreli shkruan se cështja “Vojsava” e përfshiu dhe atë jo dhe aq si kombëtarist, por si i lodhur nga tërheqja e vazhdueshme, dhe jo rrallë e paarësyeshme, e shqiptarëve. Më tej ai bën jehonë një analize të një tjetër studiuesi, siç është Edion Petriti që ka analizuar këtë temë debati në një shkrim të titulluar "Ku gabon Mustafa Nano".

Më poshtë reagimi në facebook i Artan Shkrelit: 

Screenshot_8.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022879123687744
array(1) { ["section"]=> string(89) "debati-per-vojsava-kastriotin-nderhyn-studiuesi-artan-shkreli-ku-gabon-mustafa-nano-88110" }