Debati politik, OSBE: Lejoni institucionet të funksionojne

Publikuar tek: aktualitet, më 13:24 05-03-2015 Debati politik, OSBE: Lejoni institucionet të funksionojne

Pas debateve të ashpra politike të ditëve të fundit të cilat u zhvendosën sot në Parlament, OSBE është shprehur se e ka ndjekur me zhgënjim përkeqësimin e debatit politik gjatë këtyre ditëve.

“U bëjmë thirrje të gjithë politikanëve të frenojnë gjuhën dhe veprimet ndezëse dhe të lejojnë institucionet e vendit të funksionojnë në interesin më të mirë të qytetarëve të Shqipërisë”, thuhet në njoftimin e OSBE.

Debatet kulmuan ditën e sotme në Parlament, pas akuzave nga të dyja kampet kryesore politike lidhur me çështjen e bujshme të atentatit të dyshuar për të vrarë dy deputetët e Parlamentit Shqiptar, Tom Doshin dhe Mhill Fufin. Të pranishmit e OSBE dhe Ambasadave, janë larguar nga Parlamenti në momentin kur debatet ishin në kulmin e tyre, dhe foltorja u bllokua nga deputetët e PD.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Transferimi i prokurorit Eugen Beci, Llalla: Nuk ka lidhje me ngjarjet
Parashikimi, 3 ditë reshje të dendura shiu, rikthehet dëbora në rajonin e Kukësit »
Article Logic
Execution time: 0.011368036270142
array(1) { ["section"]=> string(61) "debati-politik-osbe-lejoni-institucionet-te-funksionojne-5035" }