“Debatin presidencial e fitoi Donald Trump”

Publikuar tek: bota, më 15:12 27-09-2016 “Debatin presidencial e fitoi Donald Trump”

Tatimi mbi të ardhurat, ISIS dhe qëndrueshmëria, ishin disa nga momentet kyçe të debatit të parë presidencial mes Donald Trump dhe Hillary Clinton.

Por kush triumfoi në debat? Qytetarët amerikanë mendojnë se fitoi Donald Trump. “#TrumpWon” është aktualisht trendi i rrjetit social Twitter me miliona postime.

Poashtu vetë Donald Trump e ka theksuar këtë gjë: “Trendi Nr.1 në Twitter është #TrumpWon - Faleminderit”, shkruan ai.

Po të njëjtin mendim mijëra amerikanë e kanë shprehur edhe në sondazhet e disa prej mediave më prestigjoze në SHBA. /Newsbomb.al/

Scrdg5g54tggshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011809110641479
array(1) { ["section"]=> string(47) "debatin-presidencial-e-fitoi-donald-trump-54291" }