“Dëbimi” nga hoteli, reagon Luftëtari: Sulm politik! Presidenti Tavo: Kualifikohemi në Europa League

Publikuar tek: sport, më 15:31 19-01-2017 “Dëbimi” nga hoteli, reagon Luftëtari: Sulm politik! Presidenti Tavo: Kualifikohemi në Europa League

Pas lajmit që qarkulloi gjatë mesditës së sotme në mediat online se Luftëtari është dëbuar nga hoteli ku qëndronte në Gjirokastër për shkak se klubi nuk kishte paguar detyrimet financiare, vjen edhe reagimi përmes faqes zyrtare të klubit në Facebook.

Një reagim i shkurtër, por konkret dhe i argumentuar, përmes së cilës klubi i Luftëtarit e cilëson këtë lajm si një sulm politik, madje publikohet edhe reagimi i administratorit të hotelit, i cili shkruante se ekipi nuk është dëbuar dhe se subjekti që ai administron po bisedon me klubin bluzi për rinovimin e kontratës.

Ndërkohë që në faqen zyrtare të klubit të Luftëtarit në Facebook postohet edhe një reagim i presidetit Grigor Tavo: “Nuk dua të përfshihem në politikë. I ftoj të gjithë pa dallim të duartrokasin kualifikimin e Luftëtarit këtë vit në Europa League”.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092310905456543
array(1) { ["section"]=> string(100) "debimi-nga-hoteli-reagon-luftetari-sulm-politik-presidenti-tavo-kualifikohemi-ne-europa-league-66024" }