Dëbora bllokon autostradën Tiranë - Durrës, aksidente dhe rradhë 3 km (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:07 11-01-2017 Dëbora bllokon autostradën Tiranë - Durrës, aksidente dhe rradhë 3 km (Video)

Rreshjet e borës të nisura pak orë më parë kanë sjellë edhe bllokimin e autostradës Tiranë – Durrës.

Situata më problematike është krijuar pranë mbikalimit të Vorës, ku disa automjete janë aksidentuar dhe për rrjedhojë është paralizuar qarkullimi. Newsbomb.al mëson nga vendngjarja se rradha e automjeteve shkon deri në 3 kilometra.

Megjithëse e papritur për këtë aks rrugor tepër të rëndësishëm, por jo për situatën e krijuar së fundmi në vendin tonë, deri më tani nuk është marrë asnjë masë për zhbllokimin e autostradës nga rreshjet e borës apo hedhje të kripës në rrugë.

Ndërsa policia bën me dije se tashmë autostrada Tiranë Durrës është e kalueshme vetëm me zinxhirë. /Newsbomb.al

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Autostrada Tiranë - Durrës mbulohet nga bora, shoferët e pamësuar shkaktojnë aksidentet e para në kryeqytet
Licencat: Nis lufta mes Ora News dhe Autoritetit të Mediave Audiovizive »
Article Logic
Execution time: 0.010538101196289
array(1) { ["section"]=> string(78) "debora-bllokon-autostraden-tirane-durres-aksidente-dhe-rradhe-3-km-video-65261" }