Dëbora ‘paralizon’ vendin, ARRSH: Të evitohet qarkullimi në Rrugën e ‘Kombit’

Publikuar tek: aktualitet, më 15:59 05-01-2017 Dëbora ‘paralizon’ vendin, ARRSH: Të evitohet qarkullimi në Rrugën e ‘Kombit’

Dëbora dhe temperaturat e ulëta duket se kanë ‘paralizuar’ vendin ndërkohë që Autoriteti Rrugor Shqiptar i bën thirrje drejtuesve të evitojnë udhëtimin në Rrugën e Kombit.

 

Sipas ARRSH në këtë aks rrugor ka reshje të dendura dëbore dhe qarkullimi është vështirësuar si pasojë e akullit dhe bores.

Po ashtu bëhet me dije se kontraktorët janë duke punuar për të kthyer normalitetin në qarkullim. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin pamjet e aksidentit tragjik në kryqëzimin e Laprakës (Video)
Bypass-i i Vlorës dhe Fierit, kallëzohet në Prokurori zyrtarja e ARRSH për dëm 9.4 mln euro »
Article Logic
Execution time: 0.012110948562622
array(1) { ["section"]=> string(77) "debora-paralizon-vendin-arrsh-te-evitohet-qarkullimi-ne-rrugen-e-kombit-64658" }