Debutim historik, EGNATIA sfidon kampionët e SERBISË në Champions (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 22:55 05-09-2018 Debutim historik, EGNATIA sfidon kampionët e SERBISË në Champions (FOTO)

Dueli Shqipëri-Serbi duket se do të rikthehet edhe një herë në vëmendjen e tifozëve, pasi një tjetër përballje ballkanike do të zhvillohet, edhe pse në nivele shumë më të ulëta.

Bëhet fjalë për Champions League për ekipet e minifutbollit të kontinentit që do të zhvillohet këtë muaj në Slloveni, e ku për herë të parë do të marr pjesë edhe Shqipëria me skuadrën e Egnatias.

Ditën e sotme është hedhur shorti për ndarjen e grupeve, ku ekipi shqiptar është pozicionuar në grupin F së bashku me DOK nga Serbia, Milki Group Bio Sofia nga Bullgaria dhe Interdnestrcom nga Moldavia.

Ndeshjet do të zhvillohet në datat 6-9 shtator, me fituesin që do të marr një çmim prej 5 mijë euro.

40851924_713096265699625_8347647506783404032_n.jpg

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03092098236084
array(1) { ["section"]=> string(76) "debutim-historik-egnatia-sfidon-kampionet-e-serbise-ne-champions-foto-133317" }