Debutojnë në Ligën e Kombeve, shqiptarët lënë shenjë në gjykim (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 16:32 08-09-2018 Debutojnë në Ligën e Kombeve, shqiptarët lënë shenjë në gjykim (FOTO)

Para dy ditësh grupi i gjyqtarëve shqiptarë Enea Jorgji, Ermal Barushi, Ridiger Çokaj, Juxhin Xhaja dhe Kridens Meta dhanë verdiktin në takimin midis Armenisë dhe Lihteshtejnit, i vlefshëm për Ligën e Kombeve.

Asistenti (ndihmësi) i Jorgjit Ermal Barushi ka postuar një foto në llogarinë e tij në “Instagram” të momentit të hedhjes së monedhës se kush do të shkelmonte i pari topin.

34-vjeçari Jorgji është arbitër zyrtar i FIFA-s që në vitin 2012. Gjykimi i një ndeshje ndërkombëtare për një kompeticion madhor futbollistik është një hap i madh në karrierën e gjyqtarit elbasanas.

jorgji.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05879807472229
array(1) { ["section"]=> string(73) "debutojne-ne-ligen-e-kombeve-shqiptaret-lene-shenje-ne-gjykim-foto-133646" }