Decentralizimi/ Basha: Kompetencat? Prit gomar të mbijë bar

Publikuar tek: politike, më 13:58 11-02-2015 Decentralizimi/ Basha: Kompetencat? Prit gomar të mbijë bar

Në tryezën për autonominë vendore, kreu i PD-së, Lulzim Basha ka hedhur akuza ndaj kryeministrit rama dhe kryetarit të Kuvendit Meta për hartën e re territoriale.

Basha tha se kjo hartë nuk synon të sjellë ndryshime në përmirësimin e qeverisjes ndërsa diskutimin në Kuvend e quajti të turpshëm.

 “Janë amendime të turpshme në Kuvend pasi  janë kujdesur  që të thithin në pikën e fundit cdo kompetencë , të djathëve dhe të majtëve, ndërsa buxhetit të Bashkisë i nxjerrin 100 bishta që mos ta ekzekutojmë”-tha kreu i PD.

Ndër të tjera Basha tha, se PD nuk pranoi të ulej në tryezën e përbashkët për të diskutar me maxhorancën për ndarjen e re territoriale pasi kërkesat e opozitës nuk u morrën parasysh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014908075332642
array(1) { ["section"]=> string(61) "decentralizimi-basha-kompetencat-prit-gomar-te-mbije-bar-3050" }