Dedikimi që bëri të qajë Aurela Gaçen: Ajo nuk shprehet kurrë, por dje e bëri...

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:05 17-10-2016 Dedikimi që bëri të qajë Aurela Gaçen: Ajo nuk shprehet kurrë, por dje e bëri...

Ky është dedikimi që ka bërë të qajë këngëtaren e madhe Aurela Gaçe në 42 vjetorin e saj të lindjes. Dje, Aurela ka qarë kur ka lexuar fjalët e ndjera të motrës së saj Blerta Gaçe e cila nuk shprehet shpesh, aq më tepër në rrjetet sociale.

"Ky dedikim nga motra ime Blerta Gaçe më bëri të qaj. Ajo nuk para shprehet sidomos në rrjetet sociale. S'mund të rrija pa e ndarë me ju . FAMILA  ", shkruan këngëtarja.

Por ç’kishte shkruar Blerta dhe që për të parën herë vendosi ta ndajë publikisht?

"Dear Motra Ime,

Në këtë ditë të lindjes tënde dua të të them faleminderit për gjithçka që ti je dhe faleminderit për gjithçka që ke bërë për mua. Shpesh herë mendoj se sa e bekuar jam që Z-ti më dhuroi një motër si ty.

Shpirti jot, zemra jote e madhe dhe e dashur kalojnë çdo limit dhe qëndrojnë mbi gjithçka tjetër që ti ben. Aftësia jote për te qëndruar në vështiresi dhe të dalësh nga ana tjetër më e forte dhe më e mire më mrekullon.

Ke qëndruar e njëjta me gjithë suksesin tënd të madh. Nuk të ka ndryshuar atë që ti Je. Të ka bërë më të mirë.

Më mungon përditë, ti je shpirti im binjak. Ti më frymëzon të bëhem një version i vetes më i mire.

Gjithashtu mendoj që ka ardhur koha që ti të rritesh. Time for you to groë up. (buzëqesh) @aurelagaceofficial #mysister #TheLegend #AurelaGace

Me shumë dashuri, Blerta

P.S. E bëra dhe unë një nga keto 'anonimet'. Më pëlqejnë dedikimet në privat por thashë ta publikoj këtë që kam shkruar në ditar për 16 Tetor, 2016. #hbd #october16 #2016 #mysister #happybirthday #fotoepreferuar #myfavoritephotoofyou #photooftheday #sister #bigsister #family #love #fullmoon #supermoon - #regrann”, ka shkruar Blerta.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030719995498657
array(1) { ["section"]=> string(81) "dedikimi-qe-beri-te-qaje-aurela-gacen-ajo-nuk-shprehet-kurre-por-dje-e-beri-56469" }