DEGJENERON debati live/ Idajet Beqiri PËRPLASET me Lefter Maliqin: Rama bëri gabim që s'të nxori atë mesazhin... Të vuri hunë. S'mban më as deputeti: O burgaxhi, do vdesësh ti...

Publikuar tek: politike, më 22:24 25-06-2019 DEGJENERON debati live/ Idajet Beqiri PËRPLASET me Lefter Maliqin: Rama bëri gabim që s'të nxori atë mesazhin... Të vuri hunë. S'mban më as deputeti: O burgaxhi, do vdesësh ti...

Ka degjeneruar në fjalor banal debati në emisionin 'Dritare me Rudinën' mbrëmjen e sotme mes kreu të partisë PUK Idajet Beqiri dhe deputetit Lefter Maliqi.

Ishte fillimisht Beqiri ai që i ka thënë Lefeter Maliqit se Ram kishte bërë një gabim me këtë të fundit, që nuk kishte publikuar mesazhin ku deputeti kërkonte të bëhej kryetar bashkie i Kuçovës.

Me të njejtën gjuhë ia ktheu dhe Maliqi, duke e quajtur dhe burgaxhi.

PJESË NGA DEBATI NË EMISIONIN 'DRITARE ME RUDINËN':

Beqiri: E di ku është gabimi i Ramës, që nuk nxori atë mesazhin që doje të bëheshe kryetar bashkie. Të vuri hunë ndaj u tërbove kshu ti.

Maliqi: Po ik o burgaxhi ik. O burgaxhi

Beqiri: Ke lënë koqen e namit. Ti ke vajt në sa parti, po ke leviz hu më hu.

Maliqi: Po pusho o burgaxhi pusho se ke qenë në burg

Beqiri: Po e di mirë ti për ca kam qenë në burg unë

Maliqi: Këto që më thua ti mua janë shantazh

Beqiri: Ti bëhesh drejto burg e merr lek dhe paguan zgjedhjet

Në 1 korrik ti vdes bashkë me atë politikën tënde

Maliqi: Vdes ti bashke me ata të tutë

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.17597103118896
array(1) { ["section"]=> string(174) "degjeneron-debati-live-idajet-beqiri-perplaset-me-lefter-maliqin-rama-beri-gabim-qe-s-te-nxori-ate-mesazhin-te-vuri-hune-s-mban-me-as-deputeti-o-burgaxhi-do-vdesesh-ti-169755" }