Dëgjesat publike, Ekonomi: Këto janë 3 qytetet me shqetësimet më të shumta ekonomike

Publikuar tek: politike, më 11:19 27-08-2017 Dëgjesat publike, Ekonomi: Këto janë 3 qytetet me shqetësimet më të shumta ekonomike

Milva Ekonomi ka paraqitur raportin në lidhje me rezultatet e dëgjesave publike në të gjithë Shqipërinë.

Tre qytete në Shqipëri kanë më shumë shqetësime ekonomike se sa qytetet e tjera të vendit. 

“Shqetësimet ekonomike më të larta se mesatarja e vendit, janë Vlorë, Shkodër dhe Berat por të gjitha qarqet kanë nevojë për më shumë tregje. Në Gjirokastër dhe në Dibër, qytetarët kërkojnë më shumë vëmendje për kualifikim më të mirë të punonjësve vendor. Në Dibër, banorët kërkojnë statusin e minatorit dhe veç saj edhe Rrugën e Arbrit”, u shpreh ndër të tjera Ekonomi.

Ajo shtoi më tej se shqetësimet kanë qenë të shumta, kryesisht në rrugë, e mungesë kanalizimesh. Ekonomi shton se përmirësimet institucionale janë të domosdoshme dhe se do merren në konsideratë të gjitha dëgjesat e qytetarëve. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066440105438232
array(1) { ["section"]=> string(97) "degjesat-publike-ekonomi-keto-jane-3-qytetet-kryesore-me-shqetesimet-me-te-shumta-ekonomike-90312" }