Deklarata ‘BOMBË’ e Alexei Navalnyt: Ja cili është politikani që fshihet pas helmimit tim me gaz nervor

Publikuar tek: bota, më 20:56 01-10-2020 Deklarata ‘BOMBË’ e Alexei Navalnyt: Ja cili është politikani që fshihet pas helmimit tim me gaz nervor

Aktivisti kryesor i opozitës ruse dhe një nga kritikët më të mëdhenj të presidentit Putin,

Alexei Navalny ka deklaruar se ai beson që Vladimir Putin është përgjegjës për helmimin e tij.

“Unë pohoj se Putini qëndron pas këtij akti, nuk shoh ndonjë shpjegim tjetër,”  tha ai për revistën gjermane të lajmeve Der Spiegel në një intervistë.

Pas analizave doli që Navalny ishte helmuar me Novichok, një gaz nervor që përdoret në luftë nga forcat ruse.

Qeveria ruse mohon çdo përfshirje, ndërsa zëdhënësi i Putin tha se nuk kishte prova që Z. Navalny ishte helmuar me një agjent nervor dhe tha se agjentët e CIA po punonin me udhëheqësin e opozitës.

Navalny tha se do të kthehet në Rusi pasi nuk ka frikë. “Detyra ime është tani të qëndroj i fortë, kjo është pikërisht ajo që do të bëj dhe nuk kam frikë”, u shpreh Navalny.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03515887260437
array(1) { ["section"]=> string(107) "deklarata-bombe-e-alexei-navalnyt-ja-cili-eshte-politikani-qe-fshihet-pas-helmimit-tim-me-gaz-nervor-222375" }