Deklarata bombë e Frrok Çupit: Ilir Meta ka vrarë, tani do destabilitet që të shpëtojë veten

Publikuar tek: politike, më 00:40 21-02-2020 Deklarata bombë e Frrok Çupit: Ilir Meta ka vrarë, tani do destabilitet që të shpëtojë veten FotoMontazh: Analisti Frrok Çupi - Presidenti Ilir Meta

Analisti dhe gazetari Frrok Çupi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme, ndaj Presidentit të Republikës Ilir Meta.

I ftuar në ‘Open’, Frrok Çupi u shpreh se të gjithë politikanët kanë vrarë por sipas tij, Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët.

‘Korrupsioni është një krim i madh. Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtua veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve’, tha analisti në emision.

Pjesë nga biseda në studio:

Çupi: Unë i besoj Sali Berishës kur thoshte se Ilir Meta është personi më i korruptuar dhe injorant në botë

Eni Vasili: Për çfarë krimesh e keni fjalën?

Çupi: Korrupsioni është një krim i madh. Të gjithë politikanët kanë vrarë, por Ilir Meta ka vrarë më shumë se të tjerët. Ndërtimi i 1 vile pastaj 15 të tjera është krim. Vjedhja e floririt është krim. Ne këto i dimë. Ai kërkon të bëjë destabilitet për të shpëtua veten. Kërkon t’i bëjë presion aleatëve

Eni Vasili: Po këshilltari i presidentit tha se nuk do të ketë destabilitet- ndërhyri Eni Vasili

Çupi: Po çfarë këshilltari ai. Ai do të shkojë të hajë supën e presidentit

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088009834289551
array(1) { ["section"]=> string(97) "deklarata-bombe-e-frrok-cupit-ilir-meta-ka-vrare-tani-do-destabilitet-qe-te-shpetoje-veten-195921" }