Deklarata bombë e Koresë së Veriut: Lufta bërthamore mund të shpërthejë në çdo moment

Publikuar tek: bota, më 19:05 17-10-2017 Deklarata bombë e Koresë së Veriut: Lufta bërthamore mund të shpërthejë në çdo moment

“Arriti pika kulmore, lufta bërthamore mund të shpërthejë në çdo moment”, kështu ka deklaruar Koreja e Veriut, përmes Zv. ambasadorit në Kombet e Bashkuara, Kim In Ryong.

Mësohet se deklarata është bërë mbrëmë në Komitetin e OKB-së për Çarmatim. Sipas tij, Koreja e Veriut është bërë një fuqi e kompletuar bërthamore dhe paralajmëroi se e tërë SHBA-ja është brenda diapazonit qitës së vendit të tij, shkruan the Guardian, transmton newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tsipras në Shtëpinë e Bardhë, Donald Trump me fjalë të mëdha për Greqinë
Sulm me bombë në Turqi, plagosen 12 policë »
Article Logic
Execution time: 0.011386871337891
array(1) { ["section"]=> string(90) "deklarata-bombe-e-korese-se-veriut-lufta-berthamore-mund-te-shpertheje-ne-cdo-moment-96229" }