Deklarata e çuditshme e Ramës për çështjen e “Detit”. Ne ujërat, Greqia naftën?

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:29 23-11-2016 Deklarata e çuditshme e Ramës për çështjen e “Detit”. Ne ujërat, Greqia naftën?

Kryeministri Edi Rama ka komentuar edhe çështjen e "Detit" gjatë intervistës në televizionin grek "Skai", duke sugjeruar që të mbetet në nivel ekspertësh dhe të mos kthehet në një “tragjedi greke” se kush do të fitojë.

Rama ka përjashtuar mundësinë që në anulimin e marrëvershjes të jetë përfshirë Turqia, por është shprehur hapur se Shqipëria është e gatshme për dialog për zgjidhjen e çështjes.

Rama theksoi se pjesa e kontestuar e detit flitet se përmban rezerva të mëdha nafte dhe gazi, dhe sugjeroi që marrëveshja të zgjidhet duke u parë si mundësi bashkëpunimi midis dy vendeve, duke shtuar më pas se investimet greke në Shqipëri do të ishin mundësi fantastike, raporton newsbomb.al.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ergi Dini ishte gati për një projekt....
FOTO E DITËS »
Article Logic
Execution time: 0.012217998504639
array(1) { ["section"]=> string(80) "deklarata-e-cuditshme-e-rames-per-ceshtjen-e-detit-ne-ujerat-greqia-naften-60387" }