Deklarata e DASH, pritet reagimi i Metës pas konferencës së jashtëzakonshme

Publikuar tek: aktualitet, më 17:07 22-11-2019 Deklarata e DASH, pritet reagimi i Metës pas konferencës së jashtëzakonshme

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar se do të mbajë pasditen e sotme në orën 18:30 një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp.

Ndërkohë pritet që në përfundim të konferencës, Meta t'i përgjigjet edhe Departamenti i Shtetit, i cili pak më parë deklaroi se po e ndjekin situatën për Gjykatën Kushtetuese dhe qendrimi i SHBA nuk ndryshon.

Kujtojmë që konferenca e Metës vjen pas takimit që kreu i shtetit zhvilloi sot me Besnik Muçin, të cilit i kërkoi të rishqyrtojë qëndrimin e KPA-së.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja për Kushtetuesen, REAGON për herë të parë DASH: Po ndjekim situatën pas komenteve të METËS. Qëndrimi i SHBA NUK NDRYSHON
Luan Rama dakord me DASH: Larg duart nga Gjykata Kushtetuese, respektimi i ligjit kryesori »
Article Logic
Execution time: 0.01062798500061
array(1) { ["section"]=> string(81) "deklarata-e-dash-pritet-reagimi-i-metes-pas-konferences-se-jashtezakonshme-186835" }