Deklarata e Donald Lu për Arta Markun, reagon Edi Rama: SHBA rrëzoi leximin shqip-shqup

Publikuar tek: politike, më 13:15 19-01-2018 Deklarata e Donald Lu për Arta Markun, reagon Edi Rama: SHBA rrëzoi leximin shqip-shqup

Fill pas deklaratës ambasadorit amerikan Donald Lu i cili tha se Kushtetuta dhe Ligji për Prokurorinë janë të qarta dhe Ambasada e SHBA mbështet opinionet ligjore që OPDAT dhe EURALIUS i kanë dhënë parlamentit, ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama.

“Përkthimi shqip-shqip i SHBA rrëzon përsëri leximin shqip-shqup të Kushtetutës për drejtësinë. Shumë keqardhje dhe pak shpresë për reflektim”, skruan Rama.

Reagimi i Ambasadës Amerikane përmes Donald Lu erdhi pasi pak ditë më parë Partia Demokratike propozoi për ndryshimin e Kushtetutës, lidhur me shkarkimin e kryeprokurores së përgjithshme të përkohshme, Arta Marku.

deklar.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011906862258911
array(1) { ["section"]=> string(92) "deklarata-e-donald-lu-per-arta-markun-reagon-edi-rama-shba-rrezoi-leximin-shqip-shqup-107133" }