Deklarata e Donald Lu, Rama: E mirëseardhur ndihma e SHBA me prokurorë federalë për çështjen Tahiri

Publikuar tek: politike, më 23:08 15-01-2018 Deklarata e Donald Lu, Rama: E mirëseardhur ndihma e SHBA me prokurorë federalë për çështjen Tahiri

Kryeministri Edi Rama ka komentuar ndihmën e SHBA-së me prokurorë federalë të FBI për hetimin e çështjes së ish ministrit të brendshëm Saimir Tahiri.

“Saimir Tahiri kja avokatët e vet dhe punën e ka me drejtësinë. Unë pres përfundimin kur drejtësia të japë përfundimin. Saimir Tahiri as nuk është pjesë e PS as e grupit PS dhe as e qeverisë. Jemi e para herë në histori që një forcë bën këtë ndarje drastrike në emër të raportit me drejtësinë.

Ndihma është e mirëseardhur dhe çdo ndihmë për zbardhjen e plotë të çështjes për të cilën unë jam interesuar të di përfundimin është e mirëseardhur. Por dua të jem i qartë PS nuk bën avokatin e Saimir Tahirit”, deklaroi Rama në emisionin “Tonight” të gazetares Ilva Tare.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010056018829346
array(1) { ["section"]=> string(104) "deklarata-e-donald-lu-rama-e-mireseardhur-ndihma-e-shba-me-prokurore-federale-per-ceshtjen-tahiri-106688" }