Deklarata e fortë: Dy kryeministra do jenë nën akuzë, ja për se

Publikuar tek: politike, më 21:58 07-02-2018 Deklarata e fortë: Dy kryeministra do jenë nën akuzë, ja për se

Avokat Spartak Ngjela, duke komentuar arrestimin e dy ish krerëve të ARRSH-së për korrupsion, thotë se ata nuk mund të vepronin dot pa ministrat përkatës.

Ngjela beson se nën akuzë do jenë edhe dy kryeministrat, përkatësisht Sali Berisha dhe Edi Rama.

“Janë dy drejtorë të përgjithshëm që nuk bëjnë dot gjë pa ministrat e tyre. Dhe janë dy ministra që nuk bëjnë dot gjë pa kryeministrin. Ata, që të bëjnë diversion, po nuk do kryeministri nuk ndodh. Që dy kryeministrat do jenë nën akuzë, kjo do ndodhë, ata mund të jenë edhe të pafajshëm. Por logjika e hetimit thotë që ata do jenë nën akuzë”, u shpreh ngjela në studion e “News24”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011580228805542
array(1) { ["section"]=> string(68) "deklarata-e-forte-dy-kryeministra-do-jene-nen-akuze-ja-per-se-109502" }