Deklarata e fortë e ‘Burimeve të Intiligjencës’, ja planet e Rusisë gjatë zgjedhjeve në SHBA

Publikuar tek: bota, më 07:49 01-11-2016 Deklarata e fortë e ‘Burimeve të Intiligjencës’, ja planet e Rusisë gjatë zgjedhjeve në SHBA

“Vladimir Putin do të shfrytëzojë zgjedhjet presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për të sulmuar fuqishëm qytetin sirian të Aleppos” kështu deklarojnë burime të intiligjencës për “The Times”.

Sipas të dhënave nga burimet e intiligjencës mësohet se Putin shpreson që shpërqendrimi do të mund t’i sigurojë atij fitoren, në qytetin që mbahet nga rebelët që prej mesi i Janarit.

Aeroplanmbajtësja e vetme e Moskës, që është rrugës për të sulmuar pozicionet e rebelëve në Mesdhe, do të sulmojë ashpër mbi Aleppo në mbështetje të regjimit sirian. Një akt i tillë do të ishte me pasoja të tmerrshme për 275 mijë personat që jetojnë në këtë zonë.

Ndërkohë, më herët u raportua se 3 nëndetëse ruse janë parë duke kaluar nëpërmjet detit irlandez, rrugës për t’iu bashkuar ofensivës kundër rebelëve në qytetin sirian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali që po e largon nga “Shtëpia e Bardhë”, si lindi historia e email-eve të Clintonit?
E pazakontë, ‘hajduti’ hap makinën dhe nuk do ta besoni çfarë ka vjedhur. Ja letra e tij »
Article Logic
Execution time: 0.0097260475158691
array(1) { ["section"]=> string(95) "deklarata-e-forte-e-burimeve-te-intiligjences-ja-planet-e-rusise-gjate-zgjedhjeve-ne-shba-58020" }