Deklarata e fortë e Donald Lu për “peshqit e mëdhenj”, reagon deputeti i PD: Kam frikë se…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 13:07 07-11-2017 Deklarata e fortë e Donald Lu për “peshqit e mëdhenj”, reagon deputeti i PD: Kam frikë se…

Pas deklaratës së fortë dhe ultimatumit të ambasadorit të SHBA, Donald Lu se në fillim të vtit 2018 qeveria duhet të angazhohet me arrestimin dhe ndjekjen penale të ashtuquajturëve “peshqit e mëdhenj”.

Lu e kishte fjalën për zyrtarë të lartë dhe politikanë të lidhur me krimin e organizuar.

Menjëherë vjen edhe reagimi i parë në radhët e PD. Deputeti Gent Strazimiri shkruan përmes rrjeteve sociale me nota ironike se duke bërë paralajmërime të tilla publike përpjekjet janë të kota.   

“Këta "peshqit e mëdhenj" a nuk kapen më kollaj pa I lajmëruar...?!
Jo për gjë po kam frikë se kështu me paralajmërim, "sajmirin" do kapin prapë...
P.S. Edi Ramën e kap dot Fatmiri thua...?”, shkruan Strazimiri. 

strazimir.jpg

 

Gent-Strazimiri-640x347.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0042610168457031
array(1) { ["section"]=> string(91) "deklarata-e-forte-e-donald-lu-per-peshqit-e-medhenj-reagon-deputeti-i-pd-kam-frike-se-98670" }