Deklarata e fortë e Frrok Çupit: Influencat ruse janë në kulmin e tyre në Shqipëri, viktimë edhe opozita

Publikuar tek: politike, më 21:31 14-03-2019 Deklarata e fortë e Frrok Çupit: Influencat ruse janë në kulmin e tyre në Shqipëri, viktimë edhe opozita

Gazetari Frrok Çupi ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në studion e 'Real Story' teksa fliste për ndikimin e Rusisë në Shqipëri.

Çupi është shprehur se influencta ruse në Shqipëri, tani janë në kulmin e tyre, ndërsa nuk ka kursyer as opozitën duke qenë se dhe vetë ka qenë një nga figurat e shquara të saj.

'Influencat ruse, tani jane ne kulmin e tyre ne Shqiperi. Influencat ruse, jane kryesisht dytesore, pasi ky Rajon eshte i lidhur me Ameriken. Ruset influencojne politikanet. Opozita ketu tek ne eshte ose viktime e tyre ose biri i tyre. Opozita ushqen influencat ruse, me ose pa deshire', ka thënë Frrok Çupi.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019860029220581
array(1) { ["section"]=> string(109) "deklarata-e-forte-e-frrok-cupit-influencat-ruse-jane-ne-kulmin-e-tyre-ne-shqiperi-viktime-edhe-opozita-156459" }