Deklarata e fortë e gazetarit: Rama do të ‘tradhtojë’ vëllanë e tij, greqishten e flet shumë mirë...

Publikuar tek: aktualitet, më 21:05 20-10-2020 Deklarata e fortë e gazetarit: Rama do të ‘tradhtojë’ vëllanë e tij, greqishten e flet shumë mirë... Arian Cani - Edi Rama

Gazetari Arian Çani ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “Open”, ku ka deklaruar se kryeministri Rama do ta “tradhëtojë” Erdoganin, për të bërë marrëveshje me Greqinë.

Sipas tij, Rama është kushëri me ministrin e Jashtëm grek Dendias, dhe një pjesë të madhe të fëmijërisë e ka kaluar në jug, në Korfuz.

Çani thotë se Rama e di shumë mirë gjuhën greke, ndërsa për sa i përket kravatës me yll, gazetari thotë se Rama tregoi dobësi me këtë gjest.

“Rama ka kaluar një pjesë të madhe në jug, sidomos në Korfuz. Madje Rama flet edhe greqisht, nuk është se di vetëm pak fjalë. Nuk flet turqisht, mbase di vetëm fjalët “kazan” dhe “ejvallah”, por zemra i rreh nga Turqia. Unë besoj dhe dyshoj se Rama do të tradhëtojë vëllanë e tij Erdoganin.
Kravata me yllin shqiptar është kompleks, tregoi dobësi ndaj kushëririt të tij, Nikos Dendias”, tha Arian Çani.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Emërohet shefi i ri i stacionit në Morinë, ish-drejtori kalon në Lezhë, priten ndryshime edhe në Kukës
'Çështja e detit në Hagë', Koloneli Pashaj: Vendim i gabuar, Berisha vijon të jetë ende me mendimin se… »
Article Logic
Execution time: 0.011284112930298
array(1) { ["section"]=> string(100) "deklarata-e-forte-e-gazetarit-rama-do-te-tradhtoje-vellane-e-tij-greqishten-e-flet-shume-mire-224495" }