Deklarata e fortë e Palmer, reagon Rama: Amerika nuk e kupton lojën me Kushtetutën

Publikuar tek: politike, më 14:54 08-06-2019 Deklarata e fortë e Palmer, reagon Rama: Amerika nuk e kupton lojën me Kushtetutën

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për deklaratën e fortë të zëvendës Ndihmës-Sekretar i Shtetit në SHBA, Matthew Palmer.

Ky i fundit u shpreh ditën e sotme se nëse protestat e opozitës kanë akte dhune, për SHBA-në, Basha dhe Kryamdhi do të jenë përgjegjësit.

Ndërkohë, përmes një postimi në twitter, Rama vlerëson komentin e Palmer.

"Prandaj është ajo që është Amerika se nuk e kupton lojën me Kushtetutën;nuk e pranon politikën në dëm të zgjedhjeve demokratike;nuk e toleron dhunën kundër institucioneve - e në këtë rast s’ka se si e fal kundërvënien ndaj Reformës nē Drejtësi! Vetëm përpara drejt 30qershorit", shprehet Rama.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/paralajmerimi-i-forte-nga-shba-kush-prek-zgjedhjet-nuk-hyn-ne-amerike-zyrtari-i-shba-zbardh-biseden-me-bashen-167386

rama.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027033090591431
array(1) { ["section"]=> string(87) "deklarata-e-forte-e-palmer-reagon-rama-amerika-nuk-e-kupton-lojen-me-kushtetuten-167404" }