Deklarata e fortë e presidentit të sapo zgjedhur: Luftë kundër “terrositëve islamikë”

Publikuar tek: bota, më 20:00 19-05-2017 Deklarata e fortë e presidentit të sapo zgjedhur: Luftë kundër “terrositëve islamikë”

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se vendi i tij nuk do të bëjë “ pakompromise” në luftën kundër “terrositëve islamikë” në Mali dhe në të gjithë botën.

Këto komente Macron i bëri nga qyteti Gao i Malit, ku zhvilloi vizitën e parë si president, jashtë kufijve të Evropës. Në prani të presidentit të Malit, Ibrahim Boubacar Keita, Macron u shpreh se do të vazhdojë të punojë për sigurinë e vazhdueshme në rajon dhe se me këtë synim madhor do të përpiqet të forcojë bashkëpunimin me Gjermaninë.

“Gjermania është shumë e pranishme në operacionet mbështetëse”, tha ai.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-kongresmeni amerikan, njeriu i afërt i Hillary Clinton do dënohet për ngacmim seksual ndaj të miturës
Melania dhe Ivanka Trump vizitë në Arabinë Saudite, por thyejnë rregullin (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011486053466797
array(1) { ["section"]=> string(88) "deklarata-e-forte-e-presidentit-te-sapo-zgjedhur-lufte-kunder-terrositeve-islamike-79264" }