Deklarata e fortë: Pas Rakipit dhe Rehovicës, po verifikohen edhe 5 deputetë të tjerë të Kuvendit (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 10:16 09-01-2018 Deklarata e fortë: Pas Rakipit dhe Rehovicës, po verifikohen edhe 5 deputetë të tjerë të Kuvendit (VIDEO)

Pas heqjes së mandatit të deputetit për Aqif Rakipin e PDIU dhe Gledion Rehovicës së LSI nga Komisioni Qëndror i Zgjedhjeve për shkak të shkeljes së ligjit të dekriminalizimit, analisti Lorenc Vangjeli bën një deklaratë të fortë në studion e “Opinion” në tv Klan.

Sipas Vangjelit në sitën e verifikimit janë edhe 3 deri në 5 deputetë të tjerë të kuvendit, lidhur me të dhënat në formularin e dekriminalizimit.

Analisti nuk ka preferuar të japë asnjë të dhënë më tepër, apo se cilët janë këta deputetë që po verifikohen nga Prokuroria.  

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094649791717529
array(1) { ["section"]=> string(108) "deklarata-e-forte-pas-rakipit-dhe-rehovices-po-verifikohen-edhe-5-deputete-te-tjere-te-kuvendit-video-105921" }