Deklarata e Hahn: Shqipëria ka bërë progres me reformën në drejtësi (Kërkesë për Kosovën dhe Serbinë)

Publikuar tek: politike, më 12:22 27-11-2018 Deklarata e Hahn: Shqipëria ka bërë progres me reformën në drejtësi (Kërkesë për Kosovën dhe Serbinë)

Komisioneri i BE, Johanes Hahn gjatë fjalës së tij në takimin me zyrtarë politike të vendeve të rajonit, është shprehur se Shqipëria ka bërë progres në implementimin e reformës në drejtësi.

 Hahn është ndalur edhe te çështja e dialogut mes Kosovës-Serbisë dhe tha se BE kërkon marrëveshje mes dy vendeve.

Në takimin me zyrtarë të rajonit, marrin pjesë Hahn, McAllister, Kukan, Fajon dhe Fleckenstein.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069971084594727
array(1) { ["section"]=> string(105) "deklarata-e-hahn-shqiperia-ka-bere-progres-me-reformen-ne-drejtesi-kerkese-per-kosoven-dhe-serbine-143061" }