Deklarata e kryeministrit turk Yildirim për grushtin e shtetit: Do ta paguajnë rëndë

Publikuar tek: bota, më 21:44 15-07-2016 Deklarata e kryeministrit turk Yildirim për grushtin e shtetit: Do ta paguajnë rëndë

Kryeministri turk Binali Yildirim ka thënë për mediat turke se përpjekja e disa personave në ushtri për të marë pushtetin me dhunë është një marrëzi dhe se ata do ta paguajnë shtrenjtë.

“Jemi pranë një revolte. Disa persona kanë kryer veprime të paligjshme ushtarake. Ne nuk do të lejojmë të ndodhë një gjë e tillë. Të gjithë ata që kanë tentuar këtë grusht shteti do ta paguajnë rëndë”, kjo ka qenë deklarata e kryeministrit turk por duket se grushti i shtetit po rezulton i suksesshëm.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grusht shteti në Turqi, ushtarë të rrebeluar rrethojnë me tanke e helikopterë Stambollin (Foto)
Ushtria merr pushtetin në Turqi, grushti i shtetit po rezulton i suksesshëm »
Article Logic
Execution time: 0.011291027069092
array(1) { ["section"]=> string(89) "deklarata-e-kryeministrit-turk-yildirim-per-grushtin-e-shtetit-do-ta-paguajne-rende-46747" }