Deklarata e Palmer, Spiropali: SHBA e tha troç, Basha dhe Kryemadhi po s'u ndalën sot nuk...

Publikuar tek: politike, më 13:47 08-06-2019 Deklarata e Palmer, Spiropali: SHBA e tha troç, Basha dhe Kryemadhi po s'u ndalën sot nuk...

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka reaguar pas deklaratës së zyrtarit të lartë të SHBA-së, Matthew Palmer, i cili u shpreh se e Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi do të jenë përgjegjësit nëse do të ketë dhunë në protestën e sotme.

Spiropali mbështet deklaratën e zëvendës Ndihmës-Sekretarit të Shtetit, ndërsa thekson se zgjedhjet e 30 qershorit do të bëhen.

"Më qartë dhe me troç se kaq nuk ka! Përgjegjësit për dhunën janë Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi. Nuk do të shkelin më në SHBA po s’u ndalën SOT! Zgjedhjet do të bëhen më 30 Qershor dhe PIKË" shkruan ministrja.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/paralajmerimi-i-forte-nga-shba-kush-prek-zgjedhjet-nuk-hyn-ne-amerike-zyrtari-i-shba-zbardh-biseden-me-bashen-167386

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014869928359985
array(1) { ["section"]=> string(93) "deklarata-e-palmer-spiropali-shba-e-tha-troc-basha-dhe-kryemadhi-po-s-u-ndalen-sot-nuk-167395" }