Deklarata e Ramës për “të fortët” e pasur, ironizon deputeti i PD: Vrima e miut u bë 300 grosh vetëm për policinë

Publikuar tek: politike, më 13:46 15-11-2017 Deklarata e Ramës për “të fortët” e pasur, ironizon deputeti i PD: Vrima e miut u bë 300 grosh vetëm për policinë

Në një takim gjatë paradites së sotme, kryeministri Edi Rama deklaroi se personat e përfshirë në aktivitete kriminale dhe që kanë siguruar para prej tyre nuk do të kenë asnjë mundësi për t’i shpenzuar.

Kjo deklaratë ka ngjallur reagimin e deputetit të PD, Luçiano Boçi, i cili nuk ka kursyer edhe komenete ironike.

“E fortë” kjo deklarata prej “të forti” e Ramës që “të fortët” nuk di t’i gëzojnë paratë e bëra me aktivitet kriminal!?
Po kur i bënë këto paratë dhe aktivitet këta, Rama vallë ku ishte?!
Para do javësh ishte i njëjti Ramë që deklaroi se “të fortët” “nuk do gjenin vrimë miu ku të futeshin”, ndërkohëqë kjo vrima e miut është bë 300 grosh vetëm për policinë!
Ky me siguri pas nintendos së rrugës së Arbërit, që ja tha Oerdi, i ka hy playstation-it me GRAND THEFT AUTO-n!!!”, shprehet deputeti.

 

 

 boci.jpg

  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.033128976821899
array(1) { ["section"]=> string(115) "deklarata-e-rames-per-te-fortet-e-pasur-ironizon-deputeti-i-pd-vrima-e-miut-u-be-300-grosh-vetem-per-policine-99650" }