Deklarata e Rudina Hajdarit se do të futet në zgjedhje, ironizon Monika Kryemadhi: Të konkurojë ajo Lali Erin

Publikuar tek: politike, më 22:46 18-04-2019 Deklarata e Rudina Hajdarit se do të futet në zgjedhje, ironizon Monika Kryemadhi: Të konkurojë ajo Lali Erin

Deputetja Rudina Hajdari deklaroi ditën e sotme në Parlament se ajo së bashku me deputetët e rinj do të futen në zgjedhjet lokale të 30 qershorit.

Mirëpo ky vendim i Hajdarit është ironizuar nga kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, e cila ka thënë se ajo është gocë e re dhe e shkolluar dhe mund të konkurojë kundër 'Lali Erit' në zgjedhjet lokale.

'Rudina Hajdari të dali kandidate, bravo i qoftë. Ta provojë të dali. Pse ajo gocë e re është, e shkolluar është me intigritet është, e mençur është, pse të mos dali. Ajo madje do ta konkurojë shumë mirë 'Lali Erin'. Është një shans. Edhe grua është', tha Monika Kryemadhi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.017926931381226
array(1) { ["section"]=> string(114) "deklarata-e-rudina-hajdarit-se-do-te-futet-ne-zgjedhje-ironizon-monika-kryemadhi-te-konkuroje-ajo-lali-erin-160979" }