Deklarata e Shkullakut: Peshku dhe ngjala nuk janë njësoj, ngjala rrëshqet, peshku ngec në fyt

Publikuar tek: politike, më 08:24 05-04-2017 Deklarata e Shkullakut: Peshku dhe ngjala nuk janë njësoj, ngjala rrëshqet, peshku ngec në fyt

Gazetari Armand Shkullaku, i ftuar në Opinion, ka folur në kidhje me situatën aktuale politike në vend, ku u shpreh se brenda mazhorancës këto që po ndodhin pritesh dhe nuk janë surprizë.

“Jo gjithmonë peshku dhe ngjala janë njësoj, ngjala rrëshket, peshku ngec në fyt”.

Sipas Shkullakut gjith nënteksti i deklaratave të Metës, do të thotë se pa opozitën në zgjedhje, është një aventurë që mund ta çoj vendin në kaos institucional.

Sipas Shkullakut darka krijoi përshtypjen se gjërat mes PS dhe LSI u sheshuan, por tjetër gjë u vu në dukje një ditë më  pas. “E reja e LSI dje ka qenë se ajo hyn në koalicion me PS, por jo në zgjedhje pa opozitën”, tha ndër të tjera Shkullaku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009052038192749
array(1) { ["section"]=> string(97) "deklarata-e-shkullakut-peshku-dhe-ngjala-nuk-jane-njesoj-ngjala-rreshqet-peshku-ngec-ne-fyt-74145" }