Deklarata e vonë e Ramës i shokon të gjithë: Sapo ka përfunduar përgatitja për krijimin e qeverisë teknike

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:35 01-04-2017 Deklarata e vonë e Ramës i shokon të gjithë: Sapo ka përfunduar përgatitja për krijimin e qeverisë teknike

“Të dashur miq, ky i sotmi është edicioni i fundit i rubrikës Amarcord! Sepse sapo ka përfunduar përgatitja për krijimin e qeverisë teknike dhe kjo rubrikë do të mbyllet, bashkë me këtë faqe!

Lamtumirë!!!....” kështu shkruan këtë mbrëmje vonë 1 prilli kryeministri Edi Rama duke i habitur të gjithë por fill më poshtë sqaron:

“Sot, gjithkush mund të thurrë një rrenë, me lezet për të tromaksur një çast miqtë me hilaritet? Helbete, dita e rrenave është dhe nuk bëhet qameti! Po sa për rrenat e çdo dite tjetër, mos e çani kokën. Nuk ka çadër që i'a fsheh mërzinë dhe i'a mbron rrenës statujën, prej diellit të së vërtetës? Siç e thotë Konica diku, ngaqë statuja nuk ish as mermeri as bronxi, po prej hallve, ngjau një gjë e mërzitur. Dhe hallva nisi të shkrijë nën rrezet e diellit”, shkruan më tej Rama.

ed.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093929767608643
array(1) { ["section"]=> string(111) "deklarata-e-vone-e-rames-i-shokon-te-gjithe-sapo-ka-perfunduar-pergatitja-per-krijimin-e-qeverise-teknike-73805" }