Deklarata për president të përbashkët, Ambasada e SHBA ‘shuplakë’ Ramës

Publikuar tek: politike, më 18:55 21-02-2018 Deklarata për president të përbashkët, Ambasada e SHBA ‘shuplakë’ Ramës

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Amerikë ka reaguar pas deklaratës së Edi Ramës në Kuvendin e Kosovës ku propozoi një president të përbashkët për të dy shtetet në një të ardhme.

Ambasada e SHBA e quan zhgënjyese këtë deklaratë dhe thotë se gjuha e shkujdesur e Ramës dëmton marrëdhëniet me fqinjët.

“Mbetemi të zhgënjyer nga kjo deklaratë. Gjuha e shkujdesur dhe që aludon për bashkim është e padobishme dhe dëmton marrëdhëniet me fqinjët”, thotë Ambasada e SHBA në reagim.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011470079421997
array(1) { ["section"]=> string(75) "deklarata-per-president-te-perbashket-ambasada-e-shba-shuplake-rames-111013" }