Deklarata SHOKUESE e drejtorit në qeverinë Rama, deputeti i PD s’e beson dot: Çnjerëzore! Dëgjojeni! (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:37 20-02-2018 Deklarata SHOKUESE e drejtorit në qeverinë Rama, deputeti i PD s’e beson dot: Çnjerëzore! Dëgjojeni! (VIDEO)

Drejtori i Ujësjellësit në Sarandë Sheme Lulo, në mënyrë krejt papritur ka deklaruar për televizionin lokal të Sarandës se i ka lënë tri ditë pa ujë banorët vetëm për të parë në do i ankoheshe njeri.

“S’i ka rënë njeri telefonit”, tha drejtori duke qeshur. 

DIALOGU:

Gazetari: Sa orë furnizohet qyteti me ujë në ditë?

Drejtori: Rreth 8 orë.

Gazetari: A është e mjaftueshme kjo për qytetarët?

Drejtori: Po unë i kam lënë edhe tri ditë për të parë sa kërkesë kanë. S’i ka rënë njeri telefonit të thotë; Shiko se jam pa ujë!

Sakaq, ka reaguar deputeti i PD Edi Paloka i cili thotë se Rama i ka kthyer shqiptarët në kavje eksperimentesh çnjerëzore.

REAGIMI I PALOKËS:

A I KA KTHYER RAMA SHQIPTARET NE KAVJE EKSPERIMENTESH C’NJEREZORE ?
SIPAS HISTORISE, EKSPERIMENTE TE TILLA PER TE DEPERSONALIZUAR NJERIUN JANE BERE VETEM NE KAMPET E PERQENDRIMIT NAZIST DHE NE KAMPET E ENVER HOXHES.
Degjojeni drejtorin e Rames se si me cinizem dhe arrogance mburret se ka eksperimentuar me qytetaret duke i lene qellimisht pa uje dhe askush nuk eshte ankuar...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 22 apartamente, biznese, prona… Sekuestrohen 2 milion euro pasuri bosit nga Durrësi (AKUZAT)
Reshje në të gjithë vendin, ja zonat ku do ketë shtrëngata »
Article Logic
Execution time: 0.011009931564331
array(1) { ["section"]=> string(109) "deklarata-shokuese-e-drejtorit-ne-qeverine-rama-deputeti-i-pd-s-e-beson-dot-cnjerezore-degjojeni-video-110869" }