Deklarata shokuese: Vrasësi me pagesë Sinanaj tregoi emrat, më telefonuan nga Prokuroria dhe...

Publikuar tek: aktualitet, më 22:37 16-11-2017 Deklarata shokuese: Vrasësi me pagesë Sinanaj tregoi emrat, më telefonuan nga Prokuroria dhe... Vrasësi me pagesë Julian Sinanaj

Gazetari Erl Murati ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin “360 Gradë”. Ai tregoi një rast kur zyrtarë të Prokurorisë i kanë kërkuar që mos publikojë në gazetë dëshminë e Julian Sinanajt ku tregon emra konkretë për vrasjen e gjyqtarit Skerdilajt Konomi.

“Vrasësi me pagesë Julian Sinanaj foli me emra, ai dha emra konkret për vrasjen e gjyqtarit vlonjat Skerdilajd Konomi. Ne e nxorëm me titra në televizion dhe kishte kaluar mesnata. Dhamë dëshminë që do publikohej nesër në Gazetën Shqiptare, dhe mua më morën në telefon nga Prokuroria e Përgjithshme dhe më thanë që dëshmia nuk është e saktë pasi Sinanaj kur e ka dhënë këtë dëshmi ka qenë i lodhur pasi ishte ora 3 e natës”, deklaroi Murati.

“Ne si gazetarë shkuam te këta persona që përmendi Julian Sinanaj dhe ata e mohuan thanë “jo nuk kemi lidhje, nuk kemi dorë në vrasjen e gjyqtarit Skerdilajd Konomi”.

Mua më habit fakti sesi Prokuroria kur del një dokument zyrtar tenton ta fshehë, të thotë “jo ishte i lodhur kur e dha këtë deklaratë...”, përfundoi ai.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012212991714478
array(1) { ["section"]=> string(96) "deklarata-shokuese-vrasesi-me-pagese-sinanaj-tregoi-emrat-me-telefonuan-nga-prokuroria-dhe-99837" }