Deklaratat e Presidentit francez kundër myslimanëve, provokon Hoxha shqiptar, poston video ku Macron shkelet me këmbë

Publikuar tek: aktualitet, më 22:20 24-10-2020 Deklaratat e Presidentit francez kundër myslimanëve, provokon Hoxha shqiptar, poston video ku Macron shkelet me këmbë

Vrasja e mësuesit në periferi të Parisit ka sjellë shumë debate në Francë, ndërkohë që presidenti Emmanuel Macron e ka quajtur një sulm terrorist islamik.

Por deklaratat e Macron nuk janë pritur mirë nga myslimanët, sidomos pas vendimit të fundit të presidentit për të mos i ndaluar karikaturat e profetit Muhamed të shfaqen në revista.

Ndërkohë Hoxha shqiptar Ahmed Kalaja ka provokuar me anë të një video që ka postuar në rrjetet sociale.

Në videon e publikuar prej tij, shihet se në hyrje të një restoranti është e vendosur fotografia e Macron, dhe të gjithë ata që hyjnë e shkelin me këmbë.

Kjo duket se është përgjigja që hoxha i jep Macronit për deklaratat e tij kundër islamit.
Screenshot_2_copy_copy.jpg


Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E TRISHTË/ E sorollatën sa tek Trauma dhe QSUT, vdes 53 vjeçari nga Ndroqi që nuk i dhanë mjekim. Deklarata që dha 1 ditë para se të ndërronte jetë (VIDEO)
Parashikimi i motit: Mësoni si do të jenë temperaturat ditën e sotme »
Article Logic
Execution time: 0.010633945465088
array(1) { ["section"]=> string(122) "deklaratat-e-presidentit-francez-kunder-myslimaneve-provokon-hoxha-shqiptar-poston-video-ku-macron-shkelet-me-kembe-225046" }