Deklaratat e Presidentit për Vjosën, ironizon Mero Baze: Mbron Beketin nga vendimi i qeverisë për t'i hequr hidrocentralin që i ka dhënë vetë Meta

Publikuar tek: aktualitet, më 14:27 25-09-2020 Deklaratat e Presidentit për Vjosën, ironizon Mero Baze: Mbron Beketin nga vendimi i qeverisë për t'i hequr hidrocentralin që i ka dhënë vetë Meta FotoMontazh: Mero Baze - Ilir Meta

Gazetari Mero Baze ironizon deklaratat e Presidentit Meta për mbrojtjen e lumit Vjosa dhe mos lejimin e ndërtimit të Heceve atje.

"Vetëm Presidenti ynë arrin të "mbrojë" edhe Vjosën nga hidrocentrali Beketit edhe Beketin nga vendimi qeverisë për ti hequr hidrocentralin që i ka dhënë Meta. Dmth ky thotë "O Beketi o hiç fare", shkruan gazetari, duke iu referuar hidrocentralit të Kalivaçit, i cili ende nuk ka përfunduar.

Më herët deklaratave të Presidentit për Vjosën iu përgjigj vetë kryeministri Rama, i cili i kujtoi Hecet në Valbonë, dhe tha se mirë do ishte që Presidenti ta kishte mbrojtur atë kur ishte zv.shef i qeverisë Berisha.

"Jam dakord me Ilir Metën që e ardhmja nuk është shkatërrimi, po sa mirë do kishte qenë sikur ta kishte mbrojtur Valbonën nga shkatërrimi kur ishte zv.shef i qeverisë së Saliut, siç mbron sot Vjosën nga rreziku imagjinar i hidrocentraleve që nuk do të ndërtohen", shkruante ndër të tjera Rama.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012510061264038
array(1) { ["section"]=> string(151) "deklaratat-e-presidentit-per-vjosen-ironizon-mero-baze-mbron-beketin-nga-vendimi-i-qeverise-per-t-i-hequr-hidrocentralin-qe-i-ka-dhene-vete-meta-221631" }