Dekoratat, titujt e nderit dhe medaljet, ja cilëve komunistë do t’u hiqen

Publikuar tek: politike, më 13:51 22-12-2015 Dekoratat, titujt e nderit dhe medaljet, ja cilëve komunistë do t’u hiqen Nexhmije Hoxha

Dje Taulant Balla depozitoi në Kuvend amendamentet për medaljet e dekoratat, duke parashikuar heqjen e dekoratave, medaljeve dhe titujve të nderit për komunistët.

Një tërmet të vërtetë në kundërshtime ka hapur rasti i Shyqyri Çokut, hetuesit famëkeq të komunizmit, i At Zef Pëllumbit dhe shumë të tjerëve.

Atyre që do t’u hiqen janë:

Nexhmije Hoxha

Aranit Çela, ish-kryetar i Gjykatës së Lartë

Ish-anëtarët e Byrosë Politike

Vito Kapo

Llambi Gegprifti

Muho Asllani

Spiro Dedja

Lenka Çuko

Niko Gjyzari

Rita Marko

Koço Mustaqi

Shyqyri Çoku

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093719959259033
array(1) { ["section"]=> string(77) "dekoratat-titujt-e-nderit-dhe-medaljet-ja-cileve-komuniste-do-t-u-hiqen-28339" }