Dekriminalizimi/ Bylykbashi: ‘Shkelësve’ do u ndërpritet mandati

Publikuar tek: politike, më 19:15 14-12-2015 Dekriminalizimi/ Bylykbashi: ‘Shkelësve’ do u ndërpritet mandati

Komisioni i Posaçëm për Dekriminalizimin ka prezantuar paketën për dekriminalizimin e Kuvendit dhe institucioneve të tjera shtetërore.

Sipas kryetarit të këtij komisioni, Oerd Bylykbashit, në paketë parashikohet që personat që kanë kryer ato krime të parashikuara nga ky proces, do u ndërpritet menjëherë mandati, ndërsa do të bllokohet emërimi apo zgjedhja e tyre në institucione.

Paketa e dekriminalizimit do t’i kalojë tashmë për miratim Kuvendit të Shqipërisë, ku për të do të diskutojnë edhe deputetë të cilëve mund t’u hiqet mandati nëse ajo miratohet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010027885437012
array(1) { ["section"]=> string(66) "dekriminalizimi-bylykbashi-shkelesve-do-u-nderpritet-mandati-27763" }