Dekriminalizimi, publikohet formulari që do plotësojnë deputetët

Publikuar tek: politike, më 22:58 23-02-2016 Dekriminalizimi, publikohet formulari që do plotësojnë deputetët

Partia Demokratike i kërkoi Kryetarit të Kuvendit Ilir Meta kërkesën për të mbledhur të kaluar në seancën e së enjtes aktet nënligjiore për ligjin e dekriminallzimit.

Afati dymujor për miratimin e tyre është në skadim dhe grupi parlanentar demokrat sheh një përpjekje të mazhorancës për ta zvarritur këtë proces, ndërsa aktet normative janë gati. PD kërkon mbledhjen e menjëhershem të Këshillit të Mandateve, sipas marrëveshjes së mërpashme.

ABC News ka siguruar edhe formularin e vetëdeklarimit të të zgjedhurve dhe të emëruarave apo atyre që aspirojën pozicione në Kuvend dhe qeverisje, po ashtu edhe kërkesën me të cilën një kryetar partie mund t’i drejtohet prokurorisë së përgjitshme për verifikimin e personave të caktuar.

formular.JPG

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093679428100586
array(1) { ["section"]=> string(69) "dekriminalizimi-publikohet-formulari-qe-do-plotesojne-deputetet-33365" }