Del formacioni zyrtar i kombëtares, Sadiku e nis nga stoli, Grezda titullar

Publikuar tek: sport, më 17:27 02-09-2017 Del formacioni zyrtar i kombëtares, Sadiku e nis nga stoli, Grezda titullar

Eshtë bërë publik formacioni zyrtar me të cilin kombëtarja shqiptare do të zbresë sot përballë Lihteshtejnit në “Elbasan Arena”.

Ashtu siç pritej sulmuesi kryesor i kombëtares Armando Sdaiku do e nis ndeshjen nga stoli, ndërsa në sulm si titular do të jetë Azdren Llullaku.

Sulmuesi i ri do të mbështet nga krahët nga Roshi dhe Grezda. Ndërkohë në mesin e fushës Panuçi ka zgjedhur që të luaj me Arbashin dhe Memushajn të avancuar dhe Basha përpara mbrojtësve.

Në repartin difensiv Panuçi nuk ka dalë nga pritshmëritë duke rreshtuar në qendër Mavrajn dhe Ajetin ndërsa nga krahët Hysajn dhe Agolllin.

Kombëtarja sot zbert në fushë me synimin e qartë që të marrë 3 pikshin që në “Elbasan Arena” përballë një kundërshtari si Lihteshtejni është detyrim.

21231050_1657616960978255_6904543598459515987_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010495901107788
array(1) { ["section"]=> string(79) "del-formacioni-zyrtar-i-kombetares-sadiku-e-nis-nga-stoli-grezda-titullar-90952" }