Del FOTO: Ky është 'Genti Faqja', 'i tmerrshmi' i Elbasanit që plagosi me pistoletë tre persona brenda në lokal

Publikuar tek: aktualitet, më 11:02 19-09-2020 Del FOTO: Ky është 'Genti Faqja', 'i tmerrshmi' i Elbasanit që plagosi me pistoletë tre persona brenda në lokal I arrestuari Genti Faqja

Personi që shikon në foton e mësipërme është Genti Faqja, alias Gentian Mino, i arrestuar sot nga Policia pasi ishte shpallur në kërkim për plagosjen me armë të tre shtetasve, brenda një lokali në Elbasan.

Sipas Policisë, është kapur shtetasi Gentian Mino, 43 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës Parë Elbasan, ka caktuar masën e sigurisë "Arrest me burg", për veprat penale "Vrasje në rrethana të tjera cilësuse"  e kryer në bashkëpunim,  e mbetur në tentativë,  dhe "Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit".

Mino në bashkëpunim me shtetasin Ilirjan Bezhanin ( i cili është arrestuar më parë), më datë 02.08.2019, në lagjen "28 Nëntori", Elbasan, në ambientet e një lokali gjatë një konfliktit për motive të dobëta plagosën me armë zjarri dy shtetas si dhe me sende të forta një shtetas tjetër. Në atë kohë të plagosur mbetën Mihal Kocashi, Fezi Ago dhe Astrit Cërriku. Menjëherë policia prangosi Ilirjan Bezhanin dhe shpalli në kërkim Genti Faqjan, të arrestuarin e sotëm Gentian Mino.

Po nga verprimet hetimore të kryera dyhsohet se ky shtetas është i përfshirë edhe në ngjarje të tjera kriminale të ndodhura më parë në Elbasan, ku vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin ligjor të impkimit të këij shtetasi.

Lexo edhe: Arrestohet 43 vjeçari në Elbasan

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013581991195679
array(1) { ["section"]=> string(112) "del-foto-ky-eshte-genti-faqja-i-tmerrshmi-i-elbasanit-qe-plagosi-me-pistolete-tre-persona-brenda-ne-lokal-220908" }